Blog

Podívejte se na články, které jsme sepsali

Nečekejte na novoroční předsevzetí, zhubněte břicho už teď

Nohy dobré, ruce ujdou, ale to břicho! Mnoho lidí bojuje zejména s tukem v břišní oblasti. Proč se pouštět do hubnutí této partie? Jak se onoho tuku zbavit? Do plavek už se to asi stihnout nedá, ale to neznamená, že je nutné čekat na novoroční předsevzetí. Pusťte se do toho hned! Mít nějaký podkožní tuk ..

Pokračovat na celý článek

Co je jojo efekt a jak se mu vyhnout

Jojo efekt je dokola opakující se proces redukce váhy a opětovného nabrání shozených kil. Tento efekt často doprovází diety, které slibují rychlé výsledky. Ty však mnohdy nebývají dlouhodobé a my tak začínáme stále znovu. Následující článek vysvětlí, jak a proč efekt vzniká a jak mu předcházet. Pracně shodit kila sebezapřením, přísnou dietou, pevnou vůlí a ..

Pokračovat na celý článek

Tajemství superpotravin

Superpotraviny – super síla nebo marketingový tah? Nutričně vzato nic takového neexistuje, protože žádná potravina není schopna pokrýt všechny potřebné živiny. Mnoho z nich ale obsahuje vysoké množství určitých vitamínů, minerálů a jiných živin. Skvěle tedy doplní jídelníček a mohou nastartovat změny, které chcete vidět. Pojem “superpotravina” byl skutečně vytvořen marketéry, aby zvýšili prodej určitých ..

Pokračovat na celý článek

Proč se přejídáme a jak s tím přestat?

Je snadné se přejíst, když máme jídlo přímo před nosem. A pokud si nehlídáme porce, můžeme si zapříčinit zdravotní komplikace. Zatočit s přejídáním je možné díky pochopení příčin, které nás k takovému jednání vedou. Pak už je potřeba mít pevnou vůli a chuť něco změnit. Jaké jsou první kroky? Na začátku vás možná trošku polekáme ..

Pokračovat na celý článek

Čokoláda na všechny způsoby. Jde to i zdravě.

Pro někoho hříšné pokušení, pro jiného součást vyvážené stravy. To je čokoláda. Pojďme se podívat na to, jak to s touhle pochoutkou z kakaových bobů ve skutečnosti je. Recepty, které skvěle zapadnou do vašeho týdenního jídelníčku najdete na konci článku. Kvalitní vysokoprocentní (70 až 85%) čokoláda obsahuje poměrně slušné množství potřebných živin. Je bohatá na ..

Pokračovat na celý článek

Jak strava ovlivňuje náladu?

Káva může nastartovat náš den. Čokoláda nám může vykouzlit úsměv na tváři. Jídla s vysokým obsahem cukru mohou způsobit vznik celulitidy. Je jasné, že nás jídlo ovlivňuje po fyzické stránce. Otázkou zůstává, jestli strava ovlivňuje také naše psychické zdraví a jak toho můžeme využít v náš prospěch. Když dlouho nejíme, můžeme cítit nervozitu, únavu i ..

Pokračovat na celý článek

Chcete postavu snů? Nastavte si správnou ranní rutinu

Jsou to drobnosti, díky kterým časem dosáhnete postavy snů. Váš pokrok může začít už ráno. Stačí jen správně nastartovat den. Jak tedy nastavit ranní rutinu, abyste byli každý den o krok blíže cíli? A je opravdu snídaně nejdůležitějším jídlem dne? Úspěšná ranní rutina začíná už večer. Naplánujte si nadcházející den předem. Sepište si to-do list ..

Pokračovat na celý článek

Chytrá svačinová strategie

Chcete udělat něco pro své tělo i psychické zdraví? Zaměřte se na svačiny. Podpoří vaše úsilí na cestě za vysněnou postavou a budete mít pod kontrolou cukr v krvi. Nebudete se muset strachovat, že vás přepadne takový hlad, při kterém už člověk začíná být unavený a nepříjemný na své okolí. Aby měly svačiny co největší ..

Pokračovat na celý článek

Tahák pro kvalitní spánek

Není žádným tajemstvím, že spánek je, stejně jako vyvážená strava a pohyb, nezbytnou součástí zdravého životního stylu člověka. Nedostatek kvalitního spánku může vést k rozvoji závažných onemocnění a může způsobovat nárůst hmotnosti. Spánek je úzce spjatý se stravou a pokud souvislosti mezi nimi poznáme, můžeme to využít v náš prospěch. Souvislost mezi způsobem stravování a ..

Pokračovat na celý článek

3 nejčastější důvody, proč se nám nedaří žít zdravě

Konečně jsme se odhodlali. Nastavili si režim. Pravidelný pohyb, zdravé jídlo, vyšší příjem tekutin. Pomine týden, měsíc, tři měsíce. Výsledky jsou minimální a nám to za všechna ta omezení nestojí, končíme. Jaké jsou nejčastější chyby a důvody, proč se naše odhodlání zakrátko vytratí? A jak tedy dosáhnout výsledků, které chceme? 1. ŠPATNĚ NASTAVENÁ STRAVA Pokud ..

Pokračovat na celý článek

Jak si přizpůsobit cvičení podle svých potřeb?

Vystihuje vaši snahu o pravidelný pohyb název filmu 50x a stále poprvé? Zastavte to zdánlivé prokletí, po padesáté prvé už to vyjde. Přizpůsobte si cvičení podle sebe, svého životního stylu a zdravotního stavu. Pohybová aktivita nám přináší pozoruhodnou škálu výhod pro naše zdraví. Pozitivně ovlivňuje naši náladu, napomáhá předcházet chronickým onemocněním, jako je např. cukrovka ..

Pokračovat na celý článek

Zaměřeno na živiny. Co musí obsahovat vyvážená strava?

Dbej na pravidelný pohyb, dopřej si dostatek spánku, jez vyváženou stravu. Jenomže co to vůbec znamená jíst vyváženou stravu? Jaké živiny by měla obsahovat? Pomůžeme vám tuto záhadu rozluštit. Doporučení pro množství jednotlivých živin v našem jídelníčku se liší v závislosti na celkovém zdraví člověka, na jeho životním stylu a na cílech, kterých se snaží ..

Pokračovat na celý článek

Diety vs. hubnutí při běžném stravování

Lékařská věda už dávno dokázala, že pro dosažení cíle, kterým je zhubnutí, není nutné držet žádné drastické diety. Na druhou stranu je také pravda, že nás média denně přesvědčují o tom, že bez vhodné diety to ale v žádném případě nepůjde. Jak to tedy je doopravdy? Je zapotřebí odpírat si jídlo a denně strávit několik hodin ..

Pokračovat na celý článek

Koktejly na hubnutí. Nutriční nápoje, co opravdu fungují

Snahy o zhubnutí jsou často narušeny tím, že má člověk prostě hlad. Odborníci proto doporučují rozdělit jídlo do více menších porcí. Tělo se tak snáze vypořádá s přísunem kalorií a nebude mít důvod ukládat si zásoby na horší časy. Ideální je pět až šest porcí denně. Sami si své tělo tedy nastavíte tak, že přejde na ..

Pokračovat na celý článek

Zhubnout pomocí keto diety? Nebo to jde i lépe

Také už jste vyzkoušeli celou řadu „zaručených“ diet a žádná není pro vás tou pravou? Buď vás pronásledoval hlad doslova na každém kroku anebo se prostě kila po čase vrátila a přivedla s sebou ještě další? To je problém mnoha lidí. Rozhodně nehledejte příčinu v sobě, ale ve špatně nastavené dietě. Hubnutí je totiž složitý proces, při ..

Pokračovat na celý článek

Dieta na hubnutí pro muže

Nadváha je jedním z častých problémů nejen žen, ale také mužů. Podle odborníků trpí nadváhou nebo dokonce obezitou bezmála 70 % českých mužů. Oproti ženám mají ale jednu nespornou výhodu. Hubnutí jim jde totiž snáze. Je to dáno především tím, že mají vyšší podíl svalové hmoty. Ženám dala příroda více tukové tkáně, která slouží jako zásobárna ..

Pokračovat na celý článek

Fakta a mýty kolem redukčních diet

Redukční diety by se daly rozdělit do tří základních skupin. Na ty, které nefungují vůbec, na takové, po jejichž ukončení se kilogramy vrací poslušně zpět na své místo a na ty, které mají dlouhodobý efekt. Lidé si také často myslí, že zhubnout mohou pouze tím, že budou trávit hodiny v posilovně a rapidně přitom omezí příjem ..

Pokračovat na celý článek

Potraviny bohaté na bílkoviny

Kde hledat ten pravý zdroj bílkovin? Která potravina je pro možnost zhubnutí vhodná a která už méně? Odpověď je jednoduchá. Nejlepší bílkoviny jsou takové, které pocházejí z živočišných zdrojů. Na čelním místě stojí produkty vyrobené z mléka. Tento zdroj bílkoviny je pro naše tělo výborně stravitelným a celkově využitelným. Obsahuje velké množství kompletních, vyvážených aminokyselin, které zkrátka ..

Pokračovat na celý článek

Proteinové nápoje Goodly – Jídlo v nápoji

Jídlo a pití může mít spoustu podob. Společnost GOODLY společně s uznávanou lékařkou nabízejí proteinové koktejly na hubnutí, které mají ještě další přidanou hodnotu. Každý proteinový nápoj na hubnutí obsahuje celou škálu vitamínů, minerálů, vlákniny, trávících enzymů a probiotik. Název „jídlo v nápoji“ má řadu opodstatnění. Skládá se z řady vitamínů, minerálů, vlákniny, trávicích enzymů, prospěšně ..

Pokračovat na celý článek

Motivace k hubnutí s dietními jídly od GOODLY

Motivace k hubnutí může být opravdu jakákoliv. Každý si proto musíme najít tu svoji. Pro někoho to znamená být štíhlý do plavek v nadcházející letní sezóně, pro jiného cítit se lépe a zlepšit si tak zdravotní stav nebo konečně odhodit svůj zažitý nezdravý způsob života. Snaha zhubnout však může ztroskotat již na samotném začátku, proto ..

Pokračovat na celý článek

Zabalit si jídlo na cesty a nemít hlad

Jak si sbalit saky paky a nemít hlad aneb jídlo na cesty Pro někoho denní rutina, pro jiné výjimečná událost. V obou případech ale dochází často k zanedbávání správné životosprávy a místo ní začíná hlavní roli hrát hlad nebo bageta z benzinky. Jasně, řešení zní jednoduše – prostě si připravím pořádné jídlo na cestu. Ale ..

Pokračovat na celý článek

Kalorické tabulky vám spočítají správný poměr živin

Kalorické tabulky vám pomohou ke spočítání správného poměru živin „Když si dám tenhle burger s hranolky a pak už nebudu celý den jíst, budu mít kalorií furt akorát!“ pomyslela si a objednala si dvojité menu. A co se nestalo. Večer jí dostihl hlad, nevydržela a musela si ještě aspoň dát krajíček chleba. Možná ještě trochu ..

Pokračovat na celý článek

Náhrada stravy? Šetří čas, peníze i kila!

„Ale ne, to už je tolik? Tak to ten oběd nestíhám!“ ozve se a prásknou dveře. Zná to skoro každý z nás. Život ve spěchu, času málo a člověk se začne nejdříve odbývat právě na jídle. A přitom jen díky němu máme energii vyběhnout ze dveří a čelit každodennímu shonu. Jak to ale vyřešit, když rafičky ..

Pokračovat na celý článek

Superpotraviny aneb Superman moderního stravování?

Všichni o nich slyšeli – ať už v souvislosti s vlastní snahou zhubnout nebo na ně vyskočily z médií. Superpotraviny jako by se staly alfou i omegou našeho jídelníčku, aniž by se je o to někdo vlastně prosil. Schovány v nudném oděvu běžných potravin se zjevily jako kdysi hrdina, který odhodil brýle a ve svém modrém obleku s červeným pláštěm ..

Pokračovat na celý článek


    Váš košík
    Váš košík je prázdnýZobrazit produkty
      Uplatnit kupón